smocza krew – roslina – drzewo krwi – lechleri – sangre de drago – cena – krople

0

Smocza Krew to wodno-glikolowy ekstrakt pozyskiwany z żywicy pochodzącej z kory drzewa Croton Lechleri croton roslina. Smocza krew to czerwono zabarwiona żywica , która w starożytności była używana do wielu celów: do lakierowania drewna jako kadzidła i barwnika. Smocza krew to nie krople, ale to czerwona żywica roślinna znana od czasów starożytnych ze swoich licznych właściwości leczniczych i duchowych.

Dowiedzmy się w tym poradniku Wellness Tips, jakie są właściwości i zalety smoczej krwi. Smocza krew: co to jest? Smocza krew to ciemnoczerwona naturalna żywica roślinna, która jest pozyskiwana z wielu różnych gatunków drzew tropikalnych, powszechnie zwanych smoczymi drzewami. Smocza krew była również używana jako barwnik, farba, kadzidło lub do celów duchowych. Ma mocny, lekko słodki zapach, podobny do wanilii i przypraw.

smocza krew – roslina – croton – opinie

Smocza krew: jak jest używana croton roslina? Popularne zastosowania smoczej krwi zmieniały się z biegiem czasu. Obecnie jego najczęstszym zastosowaniem jest zdrowie układu pokarmowego. Żywica roślinna ma właściwości lecznicze, drzewo krwi opinie ma dobre, bo przyspiesza gojenie się ran i pomaga rozwiązywać problemy z oddychaniem.

smocza krew - roslina - croton - opinieSmocza krew, drzewo krwi opinie ma pozytywne, przez to że była również wykorzystywana do leczenia różnych schorzeń żołądkowo-jelitowych. Żywica nadal odgrywa ważną rolę w niektórych praktykach duchowych, takich jak wiccan, hoodoo, voodoo, szamanizm i inne magiczne rytuały ludowe.

Smocza krew: jakie są korzyści terapeutyczne krople takie są? Smocza krew ma kilka właściwości i korzyści terapeutycznych. Wrzody. Smocza krew jest przydatna w leczeniu niektórych rodzajów wrzodów. Zauważ, że większość z tych wrzodów ma charakter miejscowy.

smocza krew – drzewo krwi – lechleri – właściwości

Badanie z 2011 roku wykazało, że smocza krew na co leczy wrzody cukrzycowe. Jego miejscowa korzyść może wynikać z jego właściwości przeciwdrobnoustrojowych.

Przeciwdrobnoustrojowy, smocza krew na co? Krew smoka może zapewnić pewną ochronę przed patogenami , takimi jak bakterie, grzyby i wirusy. Badanie z 2013 r. wykazało, jakie są efekty przeciwdrobnoustrojowe, ale zostało to przetestowane tylko in vitro.

Leczenie czerwonki. Jednym z najczęstszych zastosowań smoczej krwi w czasach starożytnych było zdrowie układu pokarmowego. Żywicę roślinną stosuje się szczególnie w leczeniu biegunki lub czerwonki. Może to wynikać z jego właściwości przeciwdrobnoustrojowych, które mogą zabijać patogeny powodujące te stany.

Cenna czerwona żywica pozyskiwana z różnych gatunków roślin nazywana jest „smoczą krwią” także w opiniach. Jego nazwa naukowa to Croton Lechleri. Od czasów starożytnych ta drogocenna żywica była używana do różnych celów, od użycia w medycynie po kadzidło do palenia. Jest nadal używany w niektórych produktach kosmetycznych i leczniczych. Żywicę tę otrzymuje się z wysięku z nacięć wykonanych na pniu i gałęziach roślin, które ją zawierają.

smocza krew – sangre de drago – skutki uboczne

W starożytności uważano, że spalając tę ​​cenną i rzadką czerwoną substancję, można wypędzić zło, anulować negatywność, przyciągnąć miłość i szczęście. W rzeczywistości właściwości lecznicze tej żywicy są szczególnie znane w różnych obszarach Ameryki Południowej w leczeniu malarii, migren, anemii i tak dalej.

smocza krew - drzewo krwi - lechleri - właściwości

Dziś, po wielu badaniach, odkryto również właściwości kosmetyczne , które skutecznie zapobiegają powstawaniu zmarszczek . Smocza krew sangre de drago skutki uboczne, syntetyzowana w postaci oleistej lub dodawana do innych produktów, tworzy na skórze wodoodporną powłokę, która zapobiega parowaniu wody zawartej w naszej skórze. Jest polecanym składnikiem do odżywiania bez obciążania skóry, do walki z wolnymi rodnikami i rozstępami. Jest w stanie poprawić teksturę i koloryt skóry oraz łagodzić uszkodzenia spowodowane promieniami UVB.

Ponadto, dzięki swoim właściwościom przeciwzakrzepowym, jest stosowany do leczenia ran i egzemy oraz innych problemów skórnych, takich jak blizny powstające dzięki zawartej w nim kieszeni. Taspina to składnik, który ma zdolność przywoływania fibroblaz, które są bardzo ważnymi komórkami w procesie gojenia, produkując nową tkankę.

Inną substancją zawartą we smoczej krwi, czyli Croton lechleri, jest proantocyjanidyna, która daje imponującą szybkość gojenia. Do dziś wśród uzdrowicieli Ameryki Południowej, takich jak szamani, łączą magiczne rytuały z mądrym wykorzystaniem leczniczych roślin, wśród nich znajdziemy sangre de drago skutki uboczne? Czy ma takie?

smocza krew – na co – cena – krople

Skład chemiczny lichleri ​​Croton jest złożony: zawiera głównie proantocyjanidyny czyli garbniki, alkaloidy i lignany. Wewnętrznie smoczą krew wykorzystuje się w leczeniu różnych patologii, takich jak czerwonka, wrzody żołądka, kaszel, pokrzywka itp. Stosowany zewnętrznie, a także w celach kosmetycznych, w celu zmniejszenia swędzenia wywołanego ukąszeniami owadów, łagodzenia stanów zapalnych jamy ustnej, opryszczki, hemoroidów i chorób reumatycznych.

smocza krew - na co - cena - krople

Przejdźmy teraz do konkretów, aby odkryć zakres zastosowania, jakie Smocza Krew może mieć dziś w naszym życiu i jaka jest jej cena. Do codziennego użytku, jak już wspomniano, tę żywicę możemy dodać do innych kadzideł i zwiększyć ich pojedynczą magiczną moc. W kontekście rytualnym jego wkład jest naprawdę potężny i teraz opiszemy liczne zastosowania, z których możemy skorzystać.

Najważniejsze jest jednak 360-stopniowe wykorzystanie jego żywica chińska: od lakierowania drewna (przede wszystkim na skrzypce), przez leczenie dolegliwości, do palenia w kadzidle dla funkcji magicznych lub terapeutycznych . do kosmetyków.

Te czerwonobrązowe masy żywica chińska, które po zmiażdżeniu zamieniają się w fascynujący proszek intensywnie czerwonego koloru (przypominają glebę Marsa, planety, do której się odnosi), były używane od wieków ze względu na ich właściwości lecznicze , dla gojenie ran, egzemy, opryszczki, pokrzywki czy łagodzenie swędzenia spowodowanego ukąszeniami owadów. Posiadanie doskonałych zdolności leczniczych.

Smocza krew była wykorzystywana w przeszłości również jej cena była inna (ale także dzisiaj dzięki nowoczesnej medycynie) w kosmetykach do regeneracji skóry zniszczonej rozstępami czy bliznami, a nawet po prostu do odżywienia i nawilżenia skóry.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí