yin yang – chiński znak – symbol – równowagi – spokoju – ing i jang – co oznacza

0

Być może natknąłeś się na imiona Yin i Yang wymieniane wielokrotnie w książkach i artykułach z czasopism, ale nikt ci nie wyjaśnił, co właściwie oznacza ta para i jak ta koncepcja została wykorzystana nawet w naszej zachodniej kulturze. W tym artykule postaramy się przedstawić jasną prezentację Yin i Yang, aby następnym razem, gdy usłyszysz o Yin i Yang, zrozumiesz pełne znaczenie tych dwóch słów.

Yin i Yang – podstawowa koncepcja filozofii Tao. Koncepcja Yin i Yang narodziła się w starożytności w Chinach i jest centralną ideą filozofii Tao , która odnosi się do tych pozornie przeciwstawnych lub przeciwstawnych sił, które są obecne wszędzie w przyrodzie. Chociaż przeciwnie, energie te uzupełniają się i są ze sobą powiązane: światło i ciemność, ogień i woda, rozszerzanie się i kurczenie. Energia jest ważna, równowaga jest ważna, jak to wszystko osiągnąć? Tylko masaż reiki pomaga to uzyskać.

yin yang – znak – chiński symbol równowagi

Ta koncepcja jest podstawą filozofii Tao znak kobiecej siły, ale także medycyny chińskiej, sztuk walki oraz ćwiczeń Tai Chi czy Qi Gong. Znaczenie słów Yin i Yang. Językowo Yin i Yang znaczą wiele rzeczy. Oto niektóre z nich, aby zrozumieć, co oznacza każda z tych energii. Yin – jest pasywna, negatywna, reprezentuje kobiecą zasadę w naturze, Księżyc, wszystko, co ukryte. Yang – jest aktywny, pozytywny, reprezentuje męską pierwiastek natury, Słońce, otwarte, wszystko co widać.

yin yang - znak - chiński symbol równowagiZnaczenie chiński symbol równowagi. Yin to czarna część z białą kropką w środku, podczas gdy Yang to biała część z czarną kropką w środku. Zarówno Yin, jak i Yang zawierają ziarno innej energii. Symbol znak równowagi, za pomocą którego reprezentowana jest koncepcja Yin i Yang, przekazuje ideę, że są one współzależne, wzajemnie powiązane i komplementarne. Razem, poprzez swój taniec, tworzą „jeden”.

Yin chiński znak równowagi charakteryzuje się jako powolna, lekka, uległa, rozproszona, zimna, wilgotna i pasywna i kojarzy się z wodą, ziemią, księżycem, kobiecością i nocą. Yang jest szybki, silny, solidny, skoncentrowany, ciepły, suchy, aktywny i kojarzy się z ogniem, niebem, słońcem, męskością i dniem. Okrąg chiński znak spokoju reprezentuje sam Wszechświat, Jeden, który zawiera dwoje i wszystko, co istnieje.

yin yang – co oznacza – ing i jang – energia

Niektóre zasady chiński znak Yin i Yang. Ani Yin, ani Yang nie są absolutne. Nic na świecie nie składa się wyłącznie z energii Yin lub samej energii Yang. Zarówno Yin, jak i Yang zawierają ziarno innej energii. Para Yin i Yang nie jest statyczna. Te energie są w ciągłym przepływie. Pomyśl o tym, jak noc stopniowo zmienia się w dzień, a nie nagle.

Yin i Yang tworzą całość, więc co oznacza yin yang, które to które. Jeśli jedna z energii zmniejszy się, druga wzrośnie, aby zrekompensować brak. Każde zjawisko lub rzecz we Wszechświecie ma dwa aspekty, jeden Yin i jeden Yang amulet, które są przeciwstawne, ale jednocześnie współzależne i mogą być przekształcane w siebie. To jest ogólne prawo świata.

yin yang - co oznacza - ing i jang - energiaTeoria ing i jang jest strukturą pojęciową, używaną w Chinach od starożytności do analizy świata przyrody, człowieka i nieba. Innymi słowy, była to podstawa zrozumienia praw wszechświata. Świadomość chińska nie może poznać świata poza jego dwoma aspektami: yin and yang.

Teoria ta zaczęła nabierać kształtu podczas dynastii Yin i Zhou (16-221 pne). termin Yin-Yang ing i jang został po raz pierwszy wymieniony w „Traktacie o przemianach”: „Yin-Yang odzwierciedla wszystkie formy i cechy we wszechświecie”

yin yang – co oznacza – tao znak – amulet

Dzieło to nosiło nazwę Zhou Yi („Transformacja” dynastii Zhou), ponieważ w tym czasie księgi nosiły nazwy dynastii, w których zostały poczęte. Później najważniejszymi dziełami stały się traktaty (Jing). W ten sposób Zhou Yi zmienił się w Yi Jing («Traktat Przemian»).

Podczas  „Wiosny i Jesieni” (770-476 pne) i „Walczących Państw” (475-221 pne) teoria jak yin i yang była głęboko zaangażowana we wszystkie systemy myślowe, więc jing jang co oznacza. Yin-Yang stało się środkiem do uogólniania dwóch przeciwstawnych zasad występujących we wszystkich zjawiskach świata przyrody.

Ale przede wszystkim jing energia, czym jest Yin i czym jest Yang? Yin i Yang energia były postrzegane jako symbole, mające zdolność objęcia wielu aspektów rzeczy bez wyraźnego ich opisywania ying yang yang. W ten sposób w swoim codziennym życiu starożytni Chińczycy zrozumieli, że wszystko, co istnieje z tao znak, można zobaczyć poprzez jego dwa aspekty: dzień i noc, ruch i odpoczynek, ciepło i zimno, mężczyznę i kobietę, zewnętrzną i wewnętrzną itd. to nauczanie w terminach jing i jang.

yin yang – które to które – naszyjnik

Yin i Yang są sposobem zrozumienia, poznania istnienia. Teoria Yin-Yang opisuje świat w jego dynamice. Podkreśla ciągłą transformację i potrzebę zrozumienia, w jaki sposób transformacje są zarządzane. Państwa postrzegane są jedynie jako sytuacje szczególne, nie mające trwałego charakteru.

yin yang - które to które - naszyjnikTen sposób odnoszenia się do istnienia nie ma na celu zrozumienia mechanizmów, które mogą przedłużyć utrzymanie państwa naszyjnik jing jang. Egzystencja jest postrzegana jako ciągła przemiana, a mądrość polega na dostrzeganiu, w jaki sposób poszczególne stany następują po sobie, a nie na ich utrzymywaniu.

Teoria jing jang znaczenie pomaga nam zrozumieć względność istnienia: na cokolwiek zwrócimy naszą uwagę, będziemy mogli zobaczyć, jak to się zmienia. Nic nie pozostaje takie, jakie jest w danym momencie. Po nocy nadejdzie noc, po sezonie przyjdzie kolejna, ziarno przynosi owoce i zamienia się w roślinę, z jaj wylęgają się pisklęta, człowiek żyje i umiera, kto stanie u stóp, będzie musiał zejść itd.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí