płukanie ust olejem – płukanie gardła – do jamy ustnej – kokosowy – pieczenie czubka języka

0

Płukanie olejem staje się coraz bardziej popularną i popularną praktyką, ale w rzeczywistości jest to indyjska tradycja ajurwedyjska sięgająca kilku tysięcy lat. Praktyka polega na „płukaniu” ust poprzez przepuszczanie olejku między zębami przez około 20 minut. Płukanie olejem staje się coraz bardziej popularną praktyką, ale w rzeczywistości jest to indyjska tradycja ajurwedyjska sięgająca kilku tysięcy lat.

Praktyka polega na „płukaniu” ust poprzez przepuszczanie oleju przez zęby przez około 20 minut. Można go ćwiczyć przy użyciu kilku rodzajów olejków, ale najczęściej stosuje się olej sezamowy, słonecznikowy i kokosowy.

płukanie ust olejem – olej – kokosowy – słonecznikowy – sezamowy

Jeśli chodzi o korzyści płynące z tej praktyki, możemy tylko powiedzieć, że jest to jeden z najprostszych sposobów naturalnego utrzymania dobrego stanu zdrowia jamy ustnej, szczególnie w przypadku oleju kokosowego, który jest bardzo skuteczny w niszczeniu szerokiej gamy drobnoustrojów, od wirusów po pierwotniaki, wiele z których są przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Płukanie ust olejem może poprawić stan zdrowia, płukanie ust olejem efekty są widoczne. Tak samo jest z dbaniem o uszy, trzeba to robić, a efekty powinny być duże. Jednak czy wiesz świecowanie uszu jak zrobić? Starożytne pisma ajurwedyjskie mówią, że ta praktyka może wyleczyć 30 chorób ogólnoustrojowych i nawet dzisiaj płukanie olejem jest szeroko dyskutowane jako narzędzie detoksykacyjne dla całego organizmu.

Jednak jego użycie wywołało wiele kontrowersji. Niezależnie od ich skuteczności w zakresie detoksykacji, płukanie olejkiem ma działanie oczyszczające i lecznicze na jamę ustną, co zostało naukowo udowodnione zaraz po tym czujesz pieczenie czubka języka.

Jeśli spojrzymy na badania, możemy zrozumieć, dlaczego jest tak popularny:

  • Płukanie olejem zmniejszyło liczbę bakterii Streptococcus mutans – głównej przyczyny próchnicy – ​​w płytce nazębnej i ślinie u dzieci. W badaniu stwierdzono: „Płukanie olejem może być stosowane jako dodatkowa metoda profilaktyczna w celu utrzymania i poprawy zdrowia jamy ustnej”.
  • Płukanie olejem znacząco zmniejszyło płytkę nazębną, poprawiło zdrowie dziąseł i zmniejszyło liczbę tlenowych mikroorganizmów płytki nazębnej u nastolatków z zapaleniem dziąseł.
  • Płukanie olejem jest tak samo skuteczne, jak płyn do płukania jamy ustnej, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom i ograniczyć mikroorganizmy, które je wywołują.
  • Płukanie olejem jest korzystne dla okolic ust, głównie ze względu na mechaniczne działanie czyszczące. Naukowcy powiedzieli, że pieczenie czubka języka „zniszczony jest mit, że wpływ płukania olejem na zdrowie jamy ustnej jest jedynie efektem placebo i istnieją wyraźne dowody na zmydlanie i emulgowanie, które zwiększają skuteczność oczyszczania mechanicznego”.

płukanie ust olejem – pieczenie czubka języka – efekty

płukanie ust olejem - olej - kokosowy - słonecznikowy - sezamowy

Który olej do płukania ust najlepiej sprawdza się w spłukiwaniu olejem? We wspomnianych badaniach wykorzystano tradycyjnie stosowany olej sezamowy. Ma jednak wysokie stężenie olejków omega-6. Dlatego niektórzy eksperci polecają olej kokosowy, biorąc pod uwagę, że dzisiejsza dieta ma nadmiernie wysoką zawartość tłuszczów omega-6, co może zaburzyć delikatną proporcję tłuszczów omega 3:6.

A dla niektórych olej kokosowy smakuje jeszcze lepiej, tak jak płukanie jamy ustnej oliwą. Z punktu widzenia działania mechanicznego i biofizycznego oba działają w ten sam sposób. Olej kokosowy do jamy ustnej ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki czemu jest bardzo odpowiedni dla zdrowia jamy ustnej. W połączeniu z np. sodą oczyszczoną olej kokosowy może dać początek bardzo skutecznej, taniej i prostej pasty do zębów, a badania pokazują, że może skutecznie zwalczać próchnicę.

Naukowcy z Instytutu Badań Biologicznych Athlone w Irlandii przetestowali działanie antybakteryjne oleju kokosowego w jego naturalnym stanie i poddali go działaniu enzymów w procesie naśladującym trawienie, tak więc płukanie ust olejem kokosowym jest skuteczne. Olejki testowano na szczepach bakterii Streptococcus, często występujących w jamie ustnej. Naukowcy odkryli, że poddany obróbce enzymatycznej olej kokosowy skutecznie hamuje wzrost większości szczepów bakterii Streptococcus, w tym Streptococcus mutans, bakterii produkującej kwas, która jest przede wszystkim odpowiedzialna za wywoływanie próchnicy zębów.

płukanie ust olejem – efekty – płukanie gardła

Wydaje się, że tłuszcze zawarte w oleju kokosowym przez enzymy rozkładają się w kwasy, które są toksyczne dla niektórych bakterii. Zmodyfikowany enzymatycznie olej kokosowy był również skuteczny przeciwko Candida albicans, który powoduje owrzodzenia. Kiedy płukanie olejem łączy się z silnymi właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi oleju kokosowego, staje się potężnym narzędziem do utrzymania zdrowia.

Płukanie olejem jest proste. Płukanie olejem oznacza „przechodzenie” olejku przez usta, podobnie jak płyn do płukania ust (z wyjątkiem płukania ust olejem). Olejek wciska się i chodzi przez usta przez około 20 minut. Płukanie olejkiem również porusza mięśnie żuchwy, co jest kolejną korzyścią, ale jeśli czujesz, że boli Cię szczęka, to znaczy, że przesadzasz z płukaniem i nie do końca stosujesz płukanie gardła olejem.

płukanie ust olejem - efekty - płukanie gardła

Na początek możesz spróbować tylko ssanie oleju kokosowego przez pięć minut lub, jeśli masz czas lub chcesz uzyskać lepsze rezultaty, możesz nawet spłukać przez 30-45 minut. Proces płukania pozwala olejowi „obrać” z ust bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny. Kiedy olejek stanie się białawy i rzadszy, czas go wypluć.

płukanie ust olejem – ssanie – czy to działa?

Najlepiej spłukać olejem przed śniadaniem, ale czy to działa? można to zrobić o dowolnej porze dnia. I możesz to zrobić dwa razy dziennie, jeśli pozwoli na to czas. Kiedy skończysz, wypluj olej i przepłucz usta wodą lub roztworem wody z sodą oczyszczoną. Nie połykaj oleju, ponieważ jest pełen bakterii, a nawet toksyn i innych patogenów, które nagromadził. Działa to tylko wtedy, gdy robisz płukanie jamy ustnej olejem.

Candida i Streptococcus to najczęściej występujące w jamie ustnej mikroorganizmy, które wraz z ich pozostałościami przyczyniają się do powstawania płytki nazębnej i próchnicy zębów. Płukanie olejem może zmniejszyć toksyczne obciążenie układu odpornościowego, zapobiegając rozprzestrzenianiu się tych organizmów z ust do reszty ciała przez krew.

płukanie ust olejem - ssanie - czy to działa?

Wiele osób uważa, że ​​praktyka płukania olejkiem brzmi dziwnie… dopóki tego nie spróbujesz. To po prostu kolejna metoda, dzięki której można wykorzystać naturalną substancję do dbania o zdrowie jamy ustnej. Ale czy to działa? Ludzie stosują tę metodę, tak jak inni wolą żuć gumę, ponieważ działa.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí