plemiona amazonii – indianie – co to jest – flora i fauna amazonii – medycyna szamańska

0

Członkowie grupy Awa w Amazonii, jednym z zagrożonych plemion, przeżywają dzięki polowaniu na pancerniki, zbieraniu dzikiego miodu i orzechów. Ale niszczenie lasów jest jednym z największych niebezpieczeństw dla tego plemienia. W wydaniu z października 2018 r. magazyn National Geographic udostępnił zdjęcia ostatniego plemienia Amazonii.

Według Tech Times co to jest plemię, to w rezerwacie w Lesie Maranhao przebywa obecnie 80 członków plemienia Awa. Od wieków żyli według własnych zasad, wciąż używają łuku i strzał do polowania lub obrony. Często używali ayahuasca, co niekiedy powodowało bad trip. Jedno z niedawno opublikowanych zdjęć przedstawia członka plemienia Awa niosącego na plecach jelenia, a za nim psa myśliwskiego. Inne zdjęcie przedstawiało kobietę z dzieckiem na rękach nad rzeką, podczas gdy inna kobieta ścinała pancernika.

plemiona amazonii – amazonki plemię – co to jest ?

Plemię zamieszkuje chroniony prawem obszar Amazonki, ale to nie przeszkadza niektórym osobom nielegalnie wycinać drewno z tego obszaru. Podobnie jak inne plemiona Amazonii, Awa jest zagrożona przez kosmitów. Wykarczowano około 75% pierwotnego lasu Maranhao. Do tej pory byli izolowani od współczesnego człowieka. Członkowie plemienia amazońskiego lasu zabici, a następnie wyrżnięci przez nielegalnych górników złota

Upubliczniono nowe wizerunki jednego z najbardziej odizolowanych plemion amazonki plemię. Plemię nadal istnieje, chociaż obszar jest nawiedzany przez nielegalne wydobycie. Niewidzialne plemiona w Peru zagrożone eksploatacją ropy naftowej. „Nowe” plemię Indian amazońskich jest odkryciem na nowo.

plemiona amazonii - amazonki plemię - co to jest ?

Obecnie w Brazylii żyje około 305 plemion liczących około 900 000 ludzi. Zdecydowana większość z nich to plemiona amazońskie . Ich sposób życia został poświęcony rozwojowi w ekosystemach Amazonii. Korzystają z zasobów naturalnych i izolują się od reszty świata. Jednak zdecydowana większość tych plemion jest zagrożona interesami ekonomicznymi różnych rządów działających w Amazonii. W tym artykule porozmawiamy o plemionach Amazonii i o tym, jak wpływ rządów wpływa na ich życie.

plemiona amazonii – indianie – ludy – plemię kawahiva

Rząd uznaje około 690 terytoriów zamieszkałych przez ludy tubylcze . Chociaż rozrastanie się miast i ciągłe kontakty z resztą społeczeństwa miały wpływ na sposób życia tych plemion, chociaż było wiele przypadków, w których język i zwyczaje zostały zachowane. Plemiona te cierpiały z powodu ciągłych kradzieży z powodu wtargnięć na ich ziemie. Na przykład najbardziej rdzenni są Guarani.

Co to jest plemię? Ta populacja składa się z około 51 000 mieszkańców i utraciła większość swojej praktyki na swoim terytorium. Prawie cała należąca do nich ziemia została skradziona i zamieniona w rozległe sieci rolnictwa i hodowli zwierząt.

Najpopularniejszymi uprawami na tych terenach są plantacje soi i trzciny cukrowej. Ze względu na potrzebę posiadania terytorium zwierzęcego, ze względu na światowy popyt na mięso, plemiona te zagrażają ich stylowi życia i zwyczajom. Ta sytuacja kradzieży ziemi trwa już od 100 lat. Zmusiło to wiele społeczności do życia w niektórych przepełnionych rezerwatach, a inne do tworzenia małych prowizorycznych schronień na krawędzi portfela.

Tubylcy, którzy, choć nie najliczniejsi, są najbardziej terytorialni, to Yanomami. Zajmują one 9,4 miliona hektarów w północnej Amazonii. Jego populacja wynosi 19 000 osób. Obszar, który zajmuje, jest podobny do stanu Indiana.

plemiona amazonii - flora i fauna amazonii - medycyna szamańska

Z drugiej strony znajdujemy jednoosobowe plemię żyjące na niewielkim skrawku puszcza amazońska otoczonej ranczami bydła i plantacjami soi. Ta osoba stale unika kontaktu ze światem zewnętrznym. Zdecydowana większość plemion amazońskich nie dociera nawet do tysiąca ludzi. Jednym z najbardziej znanych rdzenne plemiona amazonii jest Awá składający się z 450 osób.

plemiona amazonii – flora i fauna amazonii – medycyna szamańska

Większość tych rdzennych plemion, indianie amazonii w Brazylii znajduje się na obszarach przygranicznych stanu Acre, region w dorzeczu amazonki. Obejmują również niektóre obszary chronione szerokość amazonki, takie jak dolina Javarí, która znajduje się na granicy z Peru. Inne grupy są znacznie bardziej rozproszone, ponieważ przetrwały plemiona, które w ostatnich latach zostały podzielone na skutek gorączki kauczukowej oraz ekspansji rolnictwa i hodowli zwierząt.

Niektórzy koczownicy puszcza amazońska, którzy ledwo tworzą grupy po 20 osób, nieustannie uciekają przed rolnikami i kosiarzami najeżdżającymi ich ziemię.

Wraz ze wzrostem użytkowania gruntów, rośliny występujące w amazonii i presji rządu, odizolowana ludność tubylcza staje się coraz bardziej podatna na ataki, a brutalne ataki na siebie nawzajem stają się coraz częstsze. Są również dotknięci niektórymi chorobami, które są powszechne w innych częściach, takimi jak grypa i odra, na które nie są odporni.

Aby przetrwać w środku dżungli, indianie amazonii muszą znać różne techniki przetrwania. Większość tych plemion żyje zarówno w dżungli, jak i na sawannach, a także w pobliżu rzek, zbierając i łowiąc ryby. Wykorzystują uprawę roślin, aby zdobyć żywność i lekarstwa. Zwykle używają niektórych roślin wokół siebie do budowy domów i tworzenia przyborów, których będą używać w swoim codziennym życiu. Na przykład są w stanie zrobić hamak z orzechów brazylijskich.

plemiona amazonii – plemiona ameryki poludniowej – puszcza amazońska

Mają też porty z bardzo podstawowymi uprawami, takimi jak maniok, słodkie ziemniaki, banany, ananasy i kukurydza. Polują m.in. na małpy, ptaki, tapiry i pekari. Każde plemię opracowuje swoją własną technikę łowiecką i zbieracką. Plemię Matis używa długich pistoletów z zatrutymi strzałami do chwytania zdobyczy . Inne plemiona używają łuku i strzały, a inne nawet broni palnej.

Niektóre z jego powszechnych pokarmów to orzechy, jagody i inne owoce, takie jak brzoskwinia i palma – to można znaleźć w flora i fauna amazonii. Miód pszczeli jest zwykle spożywany prawie codziennie. Ryby są bardzo ważnym pokarmem, ponieważ pokrywają zapotrzebowanie na białko. Aby zadziwić i złapać rybę, używają trucizny zwanej timbo.

plemiona amazonii - plemiona ameryki poludniowej - puszcza amazońska

Istnieje kilka ludów, takich jak Awás i Makus, które znajdują się na północnym zachodzie i nie są związane z innymi plemionami ani z otoczeniem. Plemiona te są koczowniczymi łowcami-zbieraczami, tzn. nie mają stałego miejsca pobytu, ale przemieszczają się w sposób ciągły w zależności od zapotrzebowania i dostępności pożywienia w flora i fauna amazonii.

Aby tak żyć, mogą zatrzymać tylko kilka dóbr. Szukasz gry, kupie konto na plemionach. Zastanawiasz się gdzie znaleźć plemiona zaloguj, to jest dobry moment, aby poszukać tej rozrywki. W ten sposób mogą stosunkowo łatwo i szybko poruszać się po dżungli. Są w stanie zrobić schronienie z sadzonek i liści palmowych w zaledwie kilka godzin.

Prawie wszyscy rdzenni mieszkańcy mają na myśli dość szczegółowe mapy terenu, topografię, florę i faunę oraz najlepsze miejsca do polowań. Te mapy myśli są nabywane z pokolenia na pokolenie, gdy dorastają i towarzyszą dorosłym podczas polowań. Polowanie odbywa się zwykle nocą przy pomocy pochodni wykonanych z żywicy niektórych drzew.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí