domy astrologiczne – w horoskopie – 3 dom – 4 dom – 7 dom – astrologia

0

Na zachowanie człowieka mają również wpływ inne znaki, nie tylko ten, w którym się urodził. Koło zodiaku podzielone jest na 12 sektorów, zwanych domami astrologicznymi, które reprezentują określone dziedziny życia.

Te domy w astrologii nakładają się na 12 znaków. Na przykład dla Barana dom I jest pod wpływem Barana, a dom II pod wpływem Byka, dla domu Panny VI ma wpływ Wodnik, a dom VII Ryby, lub dla Skorpiona dom IX jest pod wpływem Raka, a dom X Lwa.

domy astrologiczne – w horoskopie – dwanaście

W ten sposób możemy zobaczyć, jak każdy z nas manifestuje się w określonej dziedzinie życia. Na to oddziałuje czerwony księżyc i słońce. Obie charakterystyki są ważne w zależności od Słońca, ale także od Ascendentu. 12 domy w horoskopie jest nieco podobnych do znaków zodiaku, zachowując swoje wielkie znaczenie. Domy astrologiczne, opis w skrócie wygląda następująco:

 • DOM 1 to taki, który zaczyna się od Ascendentu i oznacza osobowość, ekspresję, temperament i sposób postrzegania go przez innych (Osobowość, wygląd i zachowanie – przypomina Barana)
 • DOM 2 oznacza stosunek do bezpieczeństwa materialnego, pieniędzy, mienia, wydatków, inwestycji, ekonomii i komfortu osobistego (Stosunek do wartości materialnych, zasobów i komfortu – przypomina TAURUS)
 • DOM 3 oznacza sposób myślenia i komunikowania się, socjalizacji i interakcji z bliskimi, otoczeniem i bliskim otoczeniem, edukacją, jak kierować regularnymi czynnościami (3 dom astrologia mentalność i relacja z bliskim otoczeniem – przypomina bliźniaki)
 • DOM 4, czwarty dom astrologiczny oznacza stosunek do rodziców, domu rodziców, kraju i miejsca pochodzenia, własnego domu i rodziny, nieruchomości (Stosunek 4 dom astrologia do domu, rodziny i pochodzenia – przypomina RAKA)
 • DOM 5 oznacza sposób wyrażania się w miłości, postawę w związku romantycznym i wobec dzieci, siłę tworzenia, zdolności artystyczne, pociąg do zabawy (Kreacje, miłość i siła wyrazu – przypomina LWA)
 • DOM 6 to energia fizyczna, służba w służbie innym, codzienność, praca i opieka zdrowotna (Służba, zdrowie, energie fizyczne – przypomina DZIEWICĘ)
 • DOM 7 oznacza tendencję do współpracy, partnerstwa i zjednoczenia, związku małżeńskiego, manifestacji w małżeństwie, koegzystencji i w bezpośrednim kontakcie z innymi (Współpraca i konfrontacja w 7 dom astrologia – podobnie jak RÓWNOWAGA)
 • DOM 8 oznacza manifestację w związkach intymnych i w krytycznych sytuacjach emocjonalnych, siłę regeneracyjną, stosunek do własności innych lub wspólnych z kimś, ale także zainteresowanie odkrywaniem prawdy (Moc zdrowienia, stosunek do śmierci, regeneracji i ukrycia). rzeczy, równowaga emocjonalna – przypomina SKORPIO)
 • DOM 9 oznacza rodzaj poszerzenia horyzontów intelektualnych lub fizycznych, stosunek do wyższego wykształcenia, zainteresowanie podróżami na odległość, obcość i zasady życia (Poszukiwanie, postęp i dziewiąty dom – przypomina Strzelca)
 • DOM 10 oznacza aspiracje społeczne, jak osiągnąć cel w życiu, wybraną karierę, kierunek zawodowy, wizerunek publiczny, status społeczny (Sukces społeczny i kariera – przypomina dziesiąty dom astrologiczny KOZIOROŻA)
 • DOM 11 oznacza stosunek do przyjaciół, obrońców i biznesu, w społeczności i do wielkich mas ludzi, cele humanitarne, zainteresowanie działaniami społecznymi i przyszłymi (Przyjaciele, ideały i nadzieje – przypominają WODNIK)
 • DOM 12 oznacza skłonność do poświęcenia i zachowania wobec cierpienia innych, sposób przejawiania się w samotności, strukturę psychologiczną, stosunek do wiary, duchowości i rzeczy niewidzialnych (Ofiary, tajemnice, izolacja, rzeczy podświadome i niematerialne – przypominają RYBY )

Po przedstawieniu wpływu 10 planet w każdym z 12 znaków zodiaku zobaczymy, jaki wpływ mają planety na domy astrogramu, jak wyglądają domy astrologiczne.

domy astrologiczne – astrologiczny – 3 dom – 4 dom

domy astrologiczne - astrologiczny - 3 dom - 4 domPrzypominam, że astrogram – zbudowany dla określonego miejsca i określonego czasu – przedstawia krąg zodiakalny podzielony na 12 sektorów (nie mylić ze znakami zodiaku) zwanych domami ziemnymi. Ukazują one usytuowanie znaków zodiaku w stosunku do linii horyzontu i linii południka miejsca oraz mają znaczenia związane z określonymi obszarami życia jednostki w środowisku ziemskim iw społeczeństwie ludzkim.

Przedstawiliśmy już ogólne znaczenia domów , ale teraz przejdziemy do szczegółów dotyczących rozmieszczenia planet w domach. Ustalmy najpierw, że podział zodiaku na domy w horoskopie jest określony matematycznie, ale istnieje kilka różnych metod stosowanych przez astrologów, tzw. systemy domów, które mogą dawać różne wyniki pod względem pozycjonowania domów.

W rzeczywistości obliczane są dokładne pozycje wierzchołków domów, te punkty na zodiaku, które określają każdy dom. Każdy system jest używany w określonych przypadkach, w zależności od celu badania i wizji astrologa, a często jego przyzwyczajenia. Astrologia jest nauką o mentalności i przyjmuje się, że każdy system jest dobry, jeśli może prowadzić do użytecznych rozwiązań. W dalszej części odniosę się w szczególności do systemu Placidus, z którym operuje większość współczesnych astrologów.

domy astrologiczne – 7 dom – 9 dom

Obliczanie domów jest złożone i odbywa się ręcznie lub za pomocą programu astrologicznego. Nie będę tego tutaj szczegółowo opisywał. Dzięki temu obliczeniu otrzymuje się 12 punktów z zodiaku, dokładnie przeciwnych 2 na 2, które reprezentują wierzchołki domów ponumerowanych od 1 do 12 (zwykle stosuje się notację z cyframi rzymskimi, a więc od I do XII).

Wibrując w domy w astrologii, te guzki są postrzegane jako czułki, jako pozycje o maksymalnej podatności na te wibracje, które charakteryzują pewne obszary przejawów ziemskiego życia. Matematycznie uważa się je za punkty początkowe domów, tak że dom rozciąga się od swojego wierzchołka do następnego wierzchołka.

Bardziej szczególna sytuacja ma miejsce, gdy planeta znajduje się co najwyżej 3 stopnie przed wierzchołkiem.

domy astrologiczne - astrologia - co to jest?

Geometrycznie, na przykład, może być umieszczony w domu VI, ale jest mniej niż 3 stopnie od wierzchołka domu VII. Takie podejście do następnego wierzchołka powoduje, że wpływ planety silnie odbija się na domu VII. Niektórzy astrologowie decydują się na interpretację wpływu planety na oba domy. Ale wielu, aby nie komplikować rzeczy, woli uważać, że planeta jest w siódmym domu, z bardzo dobrymi wynikami.

domy astrologiczne – astrologia – co to jest?

Jednak przy interpretacji tematu należy wziąć pod uwagę co to jest oraz wpływ każdej planety w domu, w którym się znajduje. Położenie planety w znaku zabarwia jej charakterystyczną wibrację w pewnym energetycznym odcieniu, ale położenie planety w domu powoduje, że energia ta manifestuje się głównie w określonych dziedzinach życia.

Co to jest? Dom, astrologia nie może zawierać żadnej planety. Oznacza to, że wydarzenia z nią związane nie są najbardziej reprezentatywne dla badanego tematu. Można to jednak zbadać, analizując położenie planety, która rządzi znakiem, w którym spada wierzchołek tego domu (ta planeta jest zarządcą tego domu, dominusem domu).

Ale w temacie zawsze są domy zajmowane przez planety. Im bliżej wierzchołka zajętego domu znajduje się planeta, tym silniejszy jest jej wpływ w królestwie tego domu. A im więcej planet znajduje się w domu, tym ważniejsze dla badanego tematu będą wydarzenia na polu tego domu.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí