czerwony księżyc – pomarańczowy – znaczenie – co oznacza – 2020- 2021 – 2022

0

Podczas takiego zaćmienia księżyc w pełni porusza się w cieniu Ziemi rzucanym przez Słońce i obecnie jest ciemny. Część światła słonecznego wciąż dociera do księżyca, załamywana przez ziemską atmosferę, oświetlając go jednak poświatą od szarej do ciemnoczerwonej, której kolor zależy od warunków pogodowych. Istnieje wiele mitów i przesądów na temat tego Czerwonego Księżyca lub Krwawego Księżyca, ale co oznacza czerwony księżyc?

Zaćmienia Księżyca zafascynowały kultury na całym świecie i zainspirowały wiele mitów i legend, z których wiele opisuje to wydarzenie jako złowieszcze, inne wręcz przeciwnie. Nic w tym dziwnego, bo jeśli coś zakłóca regularne rytmy słońca czy księżyca, to ma to silny wpływ na nas i nasze życie.

czerwony księżyc – co oznacza – pomarańczowy

Co oznacza czerwony księżyc? Dochodzi do tego astromagia, czyli słońce księżyc ascendent. A dla wielu starożytnych cywilizacji „czerwony księżyc” ma złe intencje. Starożytni Inkowie interpretowali intensywną czerwień jako jaguar atakujący i pożerający księżyc. Wierzyli, że jaguar może wtedy zwrócić uwagę na Ziemię, więc ludzie krzyczeli na Czerwony Księżyc, potrząsali włóczniami i sprawiali, że psy szczekały i wyły, mając nadzieję, że zrobią wystarczająco dużo hałasu, aby go odgonić.

czerwony księżyc - co oznacza - pomarańczowyW starożytnej Mezopotamii zaćmienie Księżyca uważano za bezpośredni atak na króla. Biorąc pod uwagę ich zdolność do przewidywania zaćmienia z rozsądną dokładnością, umieścili na tronie zastępcę króla na czas trwania tego zjawiska, aby prawdziwy król był chroniony. Ktoś uważał, że obraz monarchy jest zbędny (nie był to popularny zawód), podczas gdy prawdziwy król ukrywał się i czekał na przeminięcie zaćmienia. Po przejściu Czerwonego Księżyca król możliwości dogodnie zniknął, a stary król został przywrócony.

Niektóre hinduskie opowieści ludowe interpretują zaćmienia Księżyca jako rezultat picia eliksiru nieśmiertelności przez demona Rahu, co oznacza pomarańczowy księżyc? Bliźniacze bóstwa Słońce i księżyc natychmiast ścinają Rahu głowę, ale po spożyciu eliksiru głowa Rahu pozostaje nieśmiertelna. Szukając zemsty, głowa Rahu biegnie ku słońcu i księżycowi, aby ich pożreć. Jeśli je złapie, mamy zaćmienie – Rahu połyka księżyc, który później pojawia się z jego odciętej szyi.

czerwony księżyc – 2022 – 2021 – 2020

Dla wielu ludzi w Indiach 2022 zaćmienie Księżyca przynosi złe wieści, to jest to co oznacza pomarańczowy księżyc. Jedzenie i woda są przykrywane i wykonywane są rytuały czyszczenia. Kobiety w ciąży nie powinny jeść ani wykonywać prac domowych, zwłaszcza w celu ochrony nienarodzonego dziecka.

Źródła łacińskie chrześcijańskie dotyczące wypraw krzyżowych są szczególnie bogate w omówienie zjawisk niebieskich. Chrześcijanie na Zachodzie 2021 wierzyli, że krzyżowcy wypełniali wolę Bożą, a nawet przyczyniali się do apokalipsy, a wydarzenia w niebie były postrzegane jako forma komunikacji od Boga.

W swoim opisie pierwszej krucjaty (1096-1101) Albert z Akwizgranu opisuje, jak krzyżowcy byli świadkami czerwonego księżyca, gdy zbliżali się do Jerozolimy. Ci, którzy wiedzieli o zaćmieniu, widzieli w nim znak woli Bożej – opowiada nam Albert w 2020. Dla niego zaćmienie Księżyca oznaczało zniszczenie wrogów krzyżowców. Jednak zaćmienia Słońca sygnalizowały krzyżowcom katastrofę.

czerwony księżyc - 2022 - 2021 - 2020

Później chrześcijaństwo utożsamiało zaćmienia księżyca z gniewem Bożym i często kojarzyło je z ukrzyżowaniem Jezusa. Warto zauważyć, że Wielkanoc jest pierwszą niedzielą po pierwszym pełnym miesiącu wiosny, co gwarantuje, że zaćmienie nigdy nie przypadnie w Niedzielę Wielkanocną, potencjalny znak Dnia Sądu Ostatecznego.

czerwony księżyc – dlaczego jest czerwony – jaki ksiezyc dzis?

Rzeczywiście, termin „miesiąc krwi” i czerwony księżyc znaczenie ma taki, że został spopularyzowany w 2013 roku po wydaniu książki „Cztery miesiące krwi” autorstwa chrześcijańskiego pastora Johna Hagee. Promuje apokaliptyczne przekonanie znane jako „proroctwo krwawego księżyca”, podkreślając miesięczną sekwencję czterech całkowitych zaćmień, które miały miejsce w latach 2014/15.

Ale dlaczego księżyc jest czerwony? Johna zauważył, że przez te wszystkie miesiące krew spłynęła na żydowskie święta, które wcześniej miały miejsce tylko trzy razy – każde najwyraźniej naznaczone złymi wydarzeniami.

Proroctwo to zostało gwałtownie odrzucone przez Mike’a Moore’a (sekretarza generalnego izraelskiego chrześcijaństwa będącego świadkiem) w 2014 roku, ale termin ten jest nadal używany regularnie i stał się niepokojącym synonimem zaćmienia Księżyca.

Inni proszą Boskość o przebaczenie. Ale dlaczego księżyc jest pomarańczowy? Bo nie wszystkie mity o zaćmieniu mówią o złu. Indiańskie plemiona Hupa i Luiseño w Kalifornii wierzyły, że księżyc jest ranny lub chory. Po zaćmieniu księżyc potrzebowałby uzdrowienia, albo przez żony księżyca, albo przez członków plemienia. Na przykład Luiseño śpiewał pieśni uzdrawiające ku ciemnemu księżycowi o i tym jaki ksiezyc dzis, tak samo można było się dowiedzieć kiedy będzie czerwony księżyc.

czerwony księżyc – krwisty – kiedy jest krwawy ?

Legenda o mieszkańcach Batammaliba w Togo i Beninie w Afryce mówi kiedy jest czerwony księżyc zaćmienie Księżyca i że to konflikt między Słońcem a Księżycem – konflikt, który ludzie muszą rozwiązać. Dlatego nadszedł czas na rozwiązanie starych kłótni kiedy jest krwawy księżyc, praktyka, która pozostała do dziś.

czerwony księżyc - krwisty - kiedy jest krwawy ?W kulturach islamskich zaćmienia są interpretowane bez przesądów. W islamie słońce i księżyc reprezentują głęboki szacunek dla Allaha, więc podczas zaćmienia śpiewane są specjalne modlitwy księżyc dzisiaj na niebie, w tym Salat-al-khusuf, „modlitwa podczas zaćmienia Księżyca”. Obaj proszą Allaha o przebaczenie i potwierdzają Jego wielkość.

W rzeczywistości jednak nie ma się czego obawiać przed tak zwanym „krwisty księżyc”. Może robi wrażenie, ale to po prostu zaćmienie.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí