czarny turmalin przeciwwskazania – właściwości – co to jest – sklep – znaczenie

0

Historia „Srebrnego złodzieja” Pavla Bazhova jest wszystkim dobrze znana. Od niej Kozlik strącił srebrne kopyto na ziemię, pozostawiając po sobie rozsypane drogocenne kamienie. Taki magiczny klejnot jest uważany za turmalin, a co to jest turmalin tak dokładniej?

Turmalin podzielony na techniki (stosowane w dziedzinie elektroniki akustycznej, elektrotechniki, optyki), szlachetne i półszlachetne. Cenne minerały wyróżniają się czystością i głębią koloru, wysoką przezroczystością, pięknem koloru. Kolorowy kamień może być od prawie czarnego do przezroczystego (achroit).

Odcień określa zawartość kryształu chromu, żelaza, magnezu i innych pierwiastków. Niektóre kamienie, jak agat zielony ma podobne właściwości. Popularne kamienie o mieszanych barwach – fiolet i żółć, róż i zieleń, neonowa zieleń i neonowy błękit, wielobarwne, promieniujące ciepłem i urzekające pięknem modulacje barw.

czarny turmalin przeciwwskazania – co to jest –  właściwości magiczne

Co to jest turmalin? Turmalin, którego zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, jest podgrupą minerałów należących do grupy glinokrzemianów zawierających bor. Jego syngaleskie imię jest tłumaczone jako wielokolorowy magiczny kamień. Starożytni opisali jego interesującą zdolność do przyciągania samego pyłu, co pokazuje, że jego piezoelektryczne właściwości człowieka od dawna są przedmiotem zainteresowania. Pozostałe to nazwy mineralne: sherl, szczaw malinowy, achroit, verdelite, sibirite, rubelite, parabolite, indigolite, dravit.

czarny turmalin przeciwwskazania - co to jest -  właściwości magiczne

Substancja krystaliczna, kształt kryształu jest stożkową triadą. Niektóre kamienie mają kilka obszarów, które są zabarwione na różne kolory – podobne kryształy są powszechnie określane jako „polichromia”. Niektóre odmiany minerałów, w zależności od przezroczystości i barwy, nawiązują do szlachetnych, a inne do ozdobnych. W naturze można znaleźć czarny turmalin, który ma przeciwwskazania (zdjęcie można zobaczyć w tym artykule) o fioletowych i zielonych kwiatach, czasem niebieskich i żółtych.

Najbardziej popularne są przezroczyste odmiany czerwone, niebieskie i zielone. Do tego dochodzą gatunki polichromowane – jednocześnie występuje kilka różnych kolorów, na przykład zielono-czerwone kamienie.

Wydobycie jest w dużej mierze jednorodne, chemiczne i fizyczne właściwości całej masy są takie same. W naturze występuje w skałach magmowych.

czarny turmalin przeciwwskazania – znaczenie – biżuteria

W skład różnych rodzajów minerałów wchodzą wapń, magnez, żelazo, mangan, potas, lit, wanad, chrom i sód. Obecnie opracowano technologię pozyskiwania minerałów metodą sztuczną, choć jednocześnie wartość turmalinu nie uległa zmianie i dzięki temu czarny turmalin przeciwwskazania nie są widoczne.

Technologia jest bardzo droga. Polega na bombardowaniu atomów preform krzemowych naładowanymi jonami sodu, boru, glinu i potasu w wysokiej temperaturze i ciśnieniu. depozyt czarny turmalin sklep, którego właściwości lecznicze opisano szczegółowo poniżej, występuje w pegmatytach granitowych (schorl) (elbait i schorl dravite) w skałach metamorficznych: gnai i łupkach (schorl) oraz w wapieniach krystalicznych i greisens.

Dobrze znane piękne przykłady w Rosji, Sri Lance, Brazylii, Madagaskarze, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych. Malowane warianty wydobywane w Brazylii to „brazylijski szafir”, „brazylijski rubin” i „brazylijski szmaragd”.

czarny turmalin przeciwwskazania - znaczenie - biżuteria

Biżuteria z turmalinem zadebiutowała w branży jubilerskiej w 1876 roku, kiedy George Kunz, słynny mineralog, sprzedał zielony kamień turmalinowy amerykańskiej firmie Tiffany & Co. W następnych latach turmalin zyskał popularność jako kamień szlachetny, w wyniku czego wzrosło zapotrzebowanie na biżuterię z turmalinu. Co więcej, jego metafizyczne właściwości sprawiły, że stał się ulubieńcem kolekcjonerów i praktyków.

czarny turmalin przeciwwskazania – sklep – gdzie kupić?

Ciekawą informacją na temat czarny turmalin właściwości magiczne jest pleochroizm – zmiana koloru w zależności od kąta patrzenia. Najczęstszym zjawiskiem zmiany koloru turmalinu jest zmiana koloru z niebieskiego na czarny. Najdroższe odmiany to różowy turmalin, bardzo popularna w Chinach odmiana, zwana także „rubelita”, której cena w ostatnich latach potroiła się. Równie popularny jest zielony turmalin, jego cena również znacznie wzrosła. A każdy jasnozielony turmalin jest niebotycznie drogi.

Czarny turmalin znaczenie, ma właściwości tryboelektryczne, co oznacza, że ​​po potarciu jest ładowany elektrycznie, ma biegun ujemny i biegun ujemny, dzięki czemu przyciąga drobne fragmenty papieru lub piasku i popiołu.

Pierwszym, który zrozumiał właściwości elektryczne turmalinu, był siedemnastowieczny przyrodnik, który na podstawie obserwacji nazwał ten kamień „lapis electricus”, co oznacza kamień elektryczny.

Kryształ, kamień czarny turmalin wytwarza zarówno energię elektryczną, jak i ciepło. Ponadto turmalin wytwarza prąd o natężeniu zgodnym z prądem wytwarzanym przez ludzkie ciało, wynoszącym 0,06 mA. Tak więc noszenie biżuterii z turmalinu może zrównoważyć biopole ludzkiego ciała dotknięte stanem ostrym lub przewlekłym.

czarny turmalin przeciwwskazania – szlachetny – kamien

Po podgrzaniu kamień czarny turmalin wytwarza słabe pole magnetyczne, emituje długofalowe promienie podczerwone oraz aniony (jony naładowane ujemnie), które mają wiele efektów leczniczych, w tym:

  • poprawia lokalne krążenie krwi;
  • równoważy układ hormonalny i hormonalny;
  • poprawia metabolizm komórkowy;
  • równoważy wegetatywny układ nerwowy, promując relaksację i detensję;
  • stymuluje energię życiową organizmu (chi).

czarny turmalin przeciwwskazania - szlachetny - kamien

Interesujące są zastosowania turmalin kamien szlachetny. Jest używany w terapiach kryształowych do oczyszczania energii kosmicznej, a także do ustalenia intencji absorpcji energii elektromagnetycznej emanującej z komputerów, telewizorów i wszelkich innych obiektów elektronicznych, które emitują pole elektromagnetyczne.

Uważa się również, że noszenie biżuterii z czarnego turmalinu może chronić nas nawet przed fizycznymi atakami lub energetycznymi wampirami oraz przed jakąkolwiek formą negatywnej energii. Czarny kamień turmalin właściwości ma znane, jest jednym z najpopularniejszych kamieni wykorzystywanych w medytacji. Wyjątkowo koncentruje energie Ziemi, zapewniając wysoki poziom oczyszczenia aury i ciała eterycznego, tym samym zapewniając nam ochronę do bezpiecznego poznawania świata duchowego.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí