agat zielony – naturalny – kamień szlachetny – właściwości – magiczne – cena

0

Historia kryształów AGAT zaczyna się około 1000 roku p.n.e. Pne, kiedy Egipcjanie odkryli tę skałę i zaczęli jej używać do pieczęci, biżuterii, amuletów, a nawet naczyń. Niektórzy twierdzą, że grecki filozof Teofrast z Eresos nazwał ten minerał od rzeki Achates, w której po raz pierwszy znalazł agat. Później, w XVII wieku, agat zaczęto wykorzystywać na skalę przemysłową, zwłaszcza do wyrobu biżuterii złotej i srebrnej.

Kryształy AGAT były od początku używane jako amulety lub kamienie o właściwościach leczniczych, zwłaszcza przez lud Babilonu. Podobnie jak howlit niebieski ma liczne zastosowania. Od tego czasu jego zastosowania lecznicze rozprzestrzeniły się na całym świecie, a dziś kryształy, zielony kamień szlachetny nazwa AGAT są poszukiwane przez tych, którzy chcą zrównoważyć energię emocjonalną lub zharmonizować yin i yang.

agat zielony – cena – kamień szlachetny

Kryształy AGAT wibrują z mniejszą częstotliwością i oferują wszelkiego rodzaju właściwości lecznicze w zależności od ich rodzaju. Chociaż kryształy te nie są tak intensywne jak selenit czy kwarc, ich właściwości lecznicze są powolne i stabilne, dając poczucie stabilności. Kryształy agat i ich cena, harmonizują wszystkie aspekty człowieka, od fizycznego po duchowy lub emocjonalny. Szczególnie polecane są w okresach braku równowagi, kiedy trzeba pozbyć się stresu i wyciszyć umysł i ducha.

agat zielony - cena - kamień szlachetnyZ biegiem czasu agat cena stała się wyższa, bo były postrzegane inaczej. Na przykład starożytne kultury islamu wierzyły, że mogą chronić cię przed różnymi tragediami, Babilończycy wierzyli, że ich celem jest rozpraszanie złej energii, starożytni Egipcjanie używali kryształów AGAT jako ochrony przed klęskami żywiołowymi, a Chińczycy do zapewnienia duchowej ochrony i stymulować siłę życiową. W średniowieczu ludzie przywiązywali agat do rogów wołu, aby uzyskać bogatsze plony.

Większość kryształów AGAT pochodzi z Meksyku, Indii lub Brazylii, ale istnieje wiele rodzajów kryształów nazwanych od obszaru lub miejscowości, w której zostały odkryte. W zależności od tego, gdzie zostały odkryte, mogą mieć różne style, kształty lub kolory. Dwoma wymownymi tego przykładami są kryształ agatu Laguna, nazwany na cześć miejscowości Ojo Lagune w Meksyku, lub kryształ agatu z Botswany, nazwany na cześć afrykańskiego kraju o tej samej nazwie, w którym został odkryty.

agat zielony – właściwości magiczne – ciemnozielony

Większość ludzi może rozpoznać wypolerowany kryształ agat kamień szlachetny, ale ten w czystej postaci może być trudniejszy do zidentyfikowania. Ale jest kilka rzeczy, które możesz rozważyć, aby upewnić się, że kamień, który trzymasz w dłoni, jest naprawdę agatem. Możesz najpierw użyć latarki, aby oświetlić kamień i sprawdzić, czy ma półprzezroczyste krawędzie, ponieważ agat właściwości magiczne jest półprzezroczystym kamieniem.

Rozmiar kamienia może pomóc w prawidłowej identyfikacji kryształu agat zielony właściwości. Pamiętaj, że taki średniej wielkości kamień ma nie więcej niż 3 cm średnicy. Waga to kolejny wskaźnik prawdziwego kryształu agatu. Takie kryształy wydają się znacznie cięższe niż na to wyglądają ze względu na ich gęsty skład. Istnienie nieregularnego wzoru lub złamania muszli może świadczyć o tym, że trzymasz w dłoni zielony kamień półszlachetny.

agat zielony - właściwości magiczne - ciemnozielony

Kryształy agaty kamienie mogą być używane jako takie i umieszczane w określonych miejscach, aby zamanifestować swoje działanie terapeutyczne. Na przykład mówi się, że kamień umieszczony w sercu zapewnia równowagę emocjonalną, a umieszczony na brzuchu stymuluje proces trawienia i łagodzi stany, takie jak zapalenie żołądka. Ale są też osoby, które wolą nosić kryształy AGAT osadzone w biżuterii.

agat zielony – półszlachetne – kamienie

Jeśli chcesz mieć zawsze ochronę przed negatywnymi energiami lub wypadkami, możesz zdecydować się na kolczyki lub pierścionek z kryształem AGAT. Od kolczyków i pierścionków po prostsze lub ekstrawaganckie naszyjniki, kamienie ciemnozielony kamień szlachetny to możesz mieć przy sobie cały czas i możesz je łączyć z różnymi bardziej eleganckimi lub wygodnymi stylizacjami.

Biżuteria kryształowa, kamienie szlachetne zielone wymagają więcej uwagi niż zwykła biżuteria, nawet jeśli agat jest zazwyczaj odporny na chemikalia, perfumy, kosmetyki czy detergenty. Jeśli chcesz cieszyć się terapeutycznymi właściwościami tych kamieni, zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację. Ponieważ prawdopodobnie będziesz nosić tę biżuterię częściej niż te zakupione na specjalne okazje, kamień agatowy należy regularnie czyścić.

Możesz to zrobić miękką szczoteczką i ciepłą wodą z mydłem. Mówi się, że ten proces oczyszczania pomaga również usunąć nagromadzone negatywne energie. Ostrożnie wyczyść kamień, ponieważ może się zarysować lub uszkodzić równie łatwo w kontakcie z twardszą szczotką. Nie zaleca się noszenia kryształowej biżuterii kamień agat podczas czyszczenia lub używania chemii gospodarczej. Istnieją pewne rozwiązania lub substancje, które mogą uszkodzić kamień agatowy.

agat zielony - półszlachetne - kamienie

Kryształy właściwości agatu mogą być wrażliwe na ciepło, a zwłaszcza na przedłużoną ekspozycję na światło słoneczne. Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się ich kolorem, powinieneś o to zadbać. Jeśli chodzi o przechowywanie kryształowej biżuterii AGAT, gdy jej nie nosisz, możesz zawinąć ją w miękką szmatkę i umieścić w drewnianym pudełku z dala od światła lub ciepła. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, kryształy AGAT pozostaną nienaruszone przez długi czas, a Ty będziesz mógł cieszyć się ich terapeutycznymi właściwościami każdego dnia.

agat zielony – naturalny –  nazwa

Korzyści zdrowotne kryształów, a zielone kamienie naturalne: Kryształy zielone kamienie półszlachetne są stosowane od czasów starożytnych do łagodzenia, a nawet leczenia niektórych problemów zdrowotnych. Kryształy AGAT pomagają zapewnić równowagę emocjonalną, fizyczną i intelektualną, działając na wszystkich trzech poziomach.

Z emocjonalnego punktu widzenia agat pomaga przezwyciężyć chwile negatywności i napięcia oraz pomaga pozbyć się wewnętrznego gniewu, przynosząc poczucie bezpieczeństwa, stabilności i duchowego wzbogacenia. Kamienie agatowe pomagają również budować pewność siebie, poprawiają funkcje umysłowe, zwiększają koncentrację i stymulują pamięć.

W zależności od rodzaju kryształu zielone kamienie szlachetne możesz mieć pewne problemy zdrowotne. Na przykład agat z Botswany jest korzystny dla palaczy, ponieważ pomaga im pozbyć się tego nałogu poprzez odzyskanie dobrego samopoczucia. Jednocześnie agat botswański pomaga w przyswajaniu tlenu w organizmie, prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia oraz może łagodzić depresję.

Agat zielony kamień naturalny mięśniowy jest korzystny w przypadku stanów zapalnych, infekcji, apatii, cukrzycy, autyzmu, epilepsji czy hipoglikemii oraz likwiduje przeziębienia i grypę. Inne rodzaje kryształów agatu pomagają stymulować proces trawienia i łagodzić objawy zapalenia żołądka, oczyszczać układ limfatyczny i trzustkę lub leczyć choroby skóry. W przypadku kobiet, które nie mogą mieć dzieci, istnieją kamienie agatowe, które pomagają w leczeniu niepłodności.

DEJA UNA RESPUESTA

Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aquí